Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska przeprowadzają codziennie kontrole firm, zwracając szczególną uwagę na gospodarkę odpadami. Efektem kontroli jest nałożenie kar na przedsiębiorców. W ostatnich dniach strażnicy skontrolowali m.in lakiernie odprowadzającą opary wprost do środowiska.
- Właściciel zakładu nie posiadał wymaganych w takim wypadku zezwoleń. Ponadto w zakładzie spalano lakierowane odpady płyt meblowych, instalacja elektryczna nie spełniała norm bezpieczeństwa, nie stosowano się do obowiązujących przepisów BHP i PPOŻ - czytamy w komunikacie straży miejskiej.
Nieprawidłowości często dotyczą sposobu składowania odpadów. Taka sytuacja dotyczyła m.in. jednego ze skontrolowanych zakładów samochodowych. -Ujawniono, że na terenie posesji zalegały wraki pojazdów, duże ilości złomu, samochodowe szyby, opony, beczki oraz odpady meblowe. Na terenie posesji stwierdzono plamy oleju przenikające do gleby. Strażnicy miejscy nałożyli na właściciela posesji przewidziane prawem sankcje i polecili uprzątnąć teren - informuje straż.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Kenwood Prospero + KHC29.W0SI
Ten sprzęt jest nowy, został rozpakowany , nie uży…
kup teraz

Bosch MUM4875EU Biały
Robot kuchenny Bosch MUM 4875EU idealnie sprawdzi …
kup teraz

KitchenAid 5KFC3516EWH Biały
Mini malakser jest intuicyjny i bardzo prosty w ob…
kup teraz

MPM Termorobot Wi-Fi MRK-18
Wielofunkcyjny, gotujący robot kuchenny marki MPM …
Chińskie "superkrowy" zmienią oblicze rolnictwa?