Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi nabór na nowe kierunki: Położnictwo i Ratownictwo Medyczne

Materiał informacyjny WUMed

Postanowiliśmy uruchomić studia jeszcze w tym roku akademickim. W związku z trudną sytuacją w ochronie zdrowia uważamy, że pilne kształcenie kadr medycznych jest priorytetem. Wykształcenie wykwalifikowanych medyków to proces, co najmniej kilkuletni. Nie ma więc na co czekać. - mówi rektor uczelni, dr Waldemar Dębski.

WUMed zaprasza studentów na Położnictwo - studia licencjackie i magisterskie, oraz Ratownictwo Medyczne - studia licencjackie. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Jak zapewnia prorektor ds. dydaktyki i rozwoju uczelni prof. Joanna Jasińska, uczelnia jest w pełni przygotowana do przyjęcia studentów na nowe kierunki studiów.

Dysponujemy profesjonalnie wyposażonymi pracowniami praktycznej nauki zawodów medycznych, w tym położnictwa i ratownictwa medycznego. Zapewniamy również praktyki we współpracujących z nami renomowanymi ośrodkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic. Zawody medyczne wymagają kształcenia jak najbliżej życia, w związku z tym mimo trudnych warunków pandemii nie przerywamy nauki i praktyk medycznych, oczywiście w rygorze sanitarnym. - mówi prof. Jasińska.

Rok akademicki 2021/22 Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna z ofertą 8 kierunków studiów, w tym 6 stricte medycznych i nauk o zdrowiu: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, kosmetologia i dietetyka. Dwa pozostałe kierunki studiów: informatyka oraz administracja oferują specjalności związane ze specyfiką pracy w ochronie zdrowia.

Zatrudniamy wykładowców – praktyków systemu ochrony zdrowia. Są to specjaliści z ogromnym doświadczeniem w zawodach medycznych. Przekazują studentom nie tylko wiedzę ale potrafią zaszczepić pasję oraz wpoić zasady etyczne profesji medycznych. – uzupełnia rektor Waldemar Dębski.

Położnictwo i Ratownictwo Medyczne to zawody zaufania publicznego. Niełatwe, niezwykle wymagające ale i z wielką misją. Nie ma sprawnie działającej ochrony zdrowia bez wyspecjalizowanych medyków w tym: pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych. Dzięki nim, w najtrudniejszych dla nas momentach zagrożenia zdrowia i życia, wszyscy czujemy się bezpieczni. Jako uczelnia medyczna jesteśmy zobowiązani do kształcenia najlepiej przygotowanych kadr medycznych - deklaruje prorektor Joanna Jasińska.

Najstarsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce kształci studentów od 1991 r. Łączy tradycję i doświadczenie z najnowszymi technologiami. Atutem uczelni jest własny kampus: ponad 60 sal wykładowych, biblioteka, specjalistyczne pracownie pielęgniarskie, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, dietetyki, kosmetologii oraz laboratoria informatyczne. Dla studentów studiów niestacjonarnych uczelnia oferuje miejsca hotelowe w specjalnej, niższej cenie. Uczelni udało się także utrzymać atrakcyjne jak na rynek warszawski, czesne. Wszystkie szczegóły dotyczące nowych kierunku studiów opublikowane są na stronach kierunku Położnictwo i Ratownictwo Medyczne.

Rekrutacja na te kierunki potrwa do 30 października 2021 r.

Dodaj ogłoszenie