Stal Stalowa Wola - Wisła Płock 0:1

Wisła w ostatnich minutach meczu wykorzystała szansę odbicia się z dna tabeli.

Grzechem było nie wygrać ze Stalą Stalowa Wola, która przed tym meczem zajmowała ostatnie miejsce w tabeli I ligi piłkarskiej i miała o połowę mniej punktów niż Wisła Płock.

W pierwszej połowie piłkarze Wisły Płock zupełnie jakby o tym zapomnieli. Na początku do walki rzuciła się Stalówka i dzięki strzałom Krzysztofa Treli mogła prowadzić.

W 30. minucie spotkania Wisła przebudziła się na chwilę. Z rzutu wolnego strzelał Bartosz Wiśniewski, ale dobrze bronił bramkarz Stali Paweł Zarzycki.

Stal nie ustawała jednak w atakach i gdyby po strzale napastnika Stali Abela Salami piłka nie powędrowała tuż obok słupka, Wisła schodziłaby z bramką do szatni.

Po zmianie stron gra obu drużyn wyrównała się. Ale Wisła dalej remisowała z najsłabszą drużyną I ligi, a czas upływał.

Dlatego w 68. minucie weszło dwóch ofensywnych zawodników, m.in. Tomasz Grudzień. Efektów nie było jednak widać. Poza strzałem z dystansu Pęczaka, to zawodnicy Stali - Trela, Salami, Gilar nękali bramkarza płocczan Przemysława Mierzwę.

I gdy wydawało się, że Wisła Płock wyjedzie ze Stalowej Woli z bardzo „niecennym" remisem, w 89. minucie indywidualną akcję przeprowadził wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Grudzień. Zawodnik Wisły ograł obrońców i pokonał bramkarza Stali Zarzyckiego.

Fart lub nie w końcówce spotkania. Cenne 3 punkty zgarnęła Wisła Płock.

Stal Stalowa Wola - Wisła Płock 0:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Grudzień 89

Stal Stalowa Wola: 1. Paweł Zarzycki - 6. Piotr Szymiczek, 20. Daniel Treściński, 17. Jacek Maciorowski, 7. Krystian Lebioda - 14. Iwan Łytwyniuk, 8. Longinus Ifeanyi Uwakwe, 11. Krzysztof Trela, 15. Sebastian Łętocha (90, 3. Mariusz Myszka) - 16. Abel Salami, 23. Cezary Czpak (72, 19. Piotr Gilar).

Wisła Płock: 1. Przemysław Mierzwa - 4. Paweł Pęczak, 20. Mateusz Żytko, 16. Sławomir Jarczyk, 8. Bartosz Wiśniewski - 14. Łukasz Masłowski (46, 17. Łukasz Sekulski), 24. Łukasz Nadolski (63, 12. Tomasz Grudzień), 22. Łukasz Juszkiewicz, 5. Bartłomiej Sielewski (68, 11. Marcin Nowacki), 3. Rafał Lasocki - 6. Mariusz Solecki.

żółte kartki: Łętocha, Maciorowski, Salami, Lebioda - Masłowski, Wiśniewski, Jarczyk.

sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).