Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła kampania promująca Warszawę. Stolica dostanie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?

Urząd Miasta
Las Kabacki na Sycylii, Sady Żoliborskie w San Sebastian, Targówek w Szkocji. Ruszyła kampania promująca Warszawę - kandydatkę do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Pierwsza tegoroczna odsłona kampanii promocyjnej starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 pokazuje, że dzięki tytułowi Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Warszawa ma szansę na znaczące zaistnienie na kulturalnej mapie Europy.

Europejska Stolica Kultury: Warszawa walczy nadal

Projekt w przewrotny sposób przypomina, że Warszawa jest europejskim miastem i między innymi dlatego w pełni zasługuje na tytuł EUROPEJSKIEJ Stolicy Kultury. Jednocześnie silnie podkreśla lokalny wymiar stołecznej kultury, będący filarem starań o tytuł ESK.

W przygotowywanym właśnie programie Warszawy na 2016 rok akcent położony jest na działania, które dotrą bezpośrednio do mieszkańców, dając im możliwość współtworzenia stołecznej kultury.

Warszawiacy identyfikują się ze swoim najbliższym otoczeniem – dzielnicami, osiedlami silniej niż z całą metropolią. Dlatego przekaz kampanii odwołuje się przede wszystkim do lokalnych tożsamości. To dzielnice i ich charakterystyczne punkty, a nie całe miasto, zostają usytuowane w obrysach krajów europejskich.

Zaprojektowane po warszawsku!

Kampania ESK 2016 jest jednocześnie pierwszą opatrzoną znakiem „Zaprojektowane po warszawsku“. Od tej pory kolejne elementy promocji ESK – plakaty, ulotki i inne materiały – będą zawierały hasło wraz z nazwiskiem autora projektu lub nazwą pracowni. Ma to podkreślić różnorodność talentów i bogactwo warszawskiego sektora kreatywnego. W promocji zagranicznej odpowiadać mu będzie hasło Designed the Warsaw Way. Projekt graficzny tej kampanii opracował Kamil Bohdanowicz ze studia Berlincut.

21 czerwca okaże się, które z polskich miast zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016 r.


* Dlaczego Warszawa?

Warszawa ma szanse przyciągnąć uwagę całej Europy w 2016 roku i stworzyć program, który naprawdę zainteresuje europejską publiczność. Ma wielkie i małe instytucje na wysokim poziomie, z międzynarodowymi kontaktami, dużą i wyrobioną publiczność, otwartą na nowości oraz świetnych artystów i animatorów kultury. Władze chcą pokazać, że można zmienić miasto na lepsze dzięki kulturze.

Kultura w stolicy to nie tylko twórczość artystyczna, ale prawie wszystko co ludzie robią w mieście razem: debaty, warsztaty, działania edukacyjne, wypoczynek.

* Co tytuł oznacza dla mieszkańców?

Dla warszawiaków tytuł ESK to szansa na zmianę społeczną dzięki kulturze.

Nie tylko więcej wydarzeń kulturalnych, ale też lepszy dostęp do kultury, więcej możliwości działania, lepsze warunki do rozwoju talentów, poprawa jakości przestrzeni, która nas otacza. Dzięki kulturze możemy stać się dla siebie lepsi, szczęśliwsi, lepiej przygotowani na wyzwania współczesności.

Do tego dochodzą bezpośrednie, wymierne korzyści takie jak większe zainteresowanie turystów, którzy odwiedzą Warszawę w 2016 roku.

Czytaj też:
Trwa walka o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Sprawdź co proponuje Warszawa
Jak zarządzać Starym Miastem? Zgłoś swój pomysł

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto