Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 3:1 (RELACJA)

Marcin Szczepański
W końcu przekonywujące zwycięstwo odniosła Polonia Warszawa. Podopieczni Pawła Janasa pokonali chorzowski Ruch 3:1. Wszystkie bramki "Czarne Koszule" zdobywały w drugiej połowie.

PRZECZYTAJ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE

Początek spotkania należał do Polonii, która starał się szybko wyjść na prowadzenie. W 10. minucie groźnie uderzał Łukasz Trałka, ale piłka nie trafiła w światło bramki Marko Perdijicia.

W 14. minucie próbował Ruch, ale po dośrodkowaniu Wojciecha Grzyba akcji skutecznym strzałem nie zamknął Marcin Zając.

Później kolejne szanse miała Polonia, jednak nie wykorzystali ich Dariusz Pietrasiak i Bruno Coutihno. W 24. minucie zemściło się to na podopiecznych Pawła Janasa. Maciej Jankowski wykorzystał dośrodkowanie Gabora Straki z rzutu rożnego i pokonał Michała Gliwę.

Po bramce Ruch ruszył do ataku, próbował wykorzystać sytuację i podwyższyć prowadzenie. Polonia szybko otrząsnęła się z szoku i zaczęła kontrolować sytuację na boisku. Mimo kilku okazji do przerwy nie zdołała jednak zdobyć bramki. Mogło się wydawać, że Ruch zwycięży podobnie jak z Lechem Poznań.

Po przerwie "Czarne Koszule" dopięły jednak swego. Od początku Polonia ruszyła do ataku i miała swoje szanse. Na bramkę trzeba było czekać zaledwie osiem minut. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła wówczas do Artura Sobiecha i były piłkarz Ruchu wpakował piłkę do bramki "Niebieskich". W 59. minucie prowadziła już Polonia. Błąd popełnił dobrze spisujący się do tej pory Perdijic i do odbitej przez niego piłki dopadł Euzebiusz Smolarek, który bezlitośnie skorzystał z prezentu. Asystę w tej sytuacji zaliczył Sobiech

W 69. minucie Ruch otrzymał kolejny cios. Za niezbyt brutalny faul czerwoną kartkę na wyrost otrzymał Rafał Grodzicki. Wcześniej sędzia mógł podyktować rzut karny dla Polonii, ale także popełnił błąd pozwalając grać dalej.

Grę w przewadze Polonia wykorzystała w 79. minucie, a katem Ruchu został Sobiech, który bez sentymentu po raz drugi wpakował piłkę do bramki chorzowian. Do końca trwała zacięta walka, ale więcej bramek w spotkaniu nie padło.