Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kultura bez barier. Kilkadziesiąt wydarzeń otwartych dla wszystkich

Piotr Wróblewski
Kultura bez barier. Kilkadziesiąt wydarzeń otwartych dla wszystkich
Kultura bez barier. Kilkadziesiąt wydarzeń otwartych dla wszystkich Ewelina Wójcik
Warszawski Tydzień Bez Barier startuje już 24 września. W ramach hasła kultura bez barier w stolicy organizowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń.

"Nie pozwólmy, żeby doświadczenie uczestnictwa w kulturze było jednorazowe i tylko dla wybranych" - twierdzą organizatorzy Warszawskiego Tygodnia Bez Barier i przygotowują ponad 90 wydarzeń do których włączyło się 50 instytucji kultury. Od 24 września przez prawie trzy tygodnie w Warszawie będzie się odbywać sporo wydarzeń dostępnych dla wszystkich, także dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Ponad 90 wydarzeń realizowanych wspólnie przez 50 instytucji kultury nie tylko z Warszawy, ale i z innych miast Polski. Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier startuje 24 września i potrwa do 11 października.

Przedstawienia, wystawy, warsztaty znajdujące się w programie 3. WTKBB dostępne są zarówno dla osób pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. W organizowanym po raz trzeci Warszawskim Tygodniu Kultury Bez Barier bierze udział pięćdziesiąt instytucji nie tylko z Warszawy, ale i z innych miast Polski.

- Zależy mi, żeby stołeczna oferta kulturalna była w coraz większym stopniu dostosowana dla osób niepełnosprawnych i aby wszyscy mieszkańcy mieli szansę na aktywny udział w życiu kulturalno-edukacyjnym Warszawy. Cieszę się, że coraz więcej wydarzeń i inicjatyw udaje się realizować dla osób niepełnosprawnych i z ich udziałem - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Wydarzenie organizuje Fundacja Kultury bez Barier we współpracy z miastem stołecznym Warszawa. Poza inicjatywami kulturalnymi, w ramach akcji dostosowuje się obiekty do osób niepełnosprawnych. W tym celu przekazano sprzęt do audiodeskrypcji do 10 warszawskich teatrów oraz przygotowany zostanie spektakl
z napisami dla niesłyszących. Poza tym obsługa widza z 13 stołecznych teatrów zostanie przeszkolona, by w odpowiedni sposób przyjmować osoby niepełnosprawne.

Muzea, teatry, domy kultury i inne organizacje przygotowują specjalne wydarzenia lub dostosowują swój aktualny repertuar do potrzeb osób mających ograniczony dostęp do kultury. - Cieszy nas fakt, że z roku na rok z bogatej oferty WTKBB korzysta coraz więcej osób z różnymi niepełnosprawnościami. To dla nich staramy się uczynić kulturę dostępną, to oni są dla nas motywacją w działaniu. - Anna Żórawska, prezes zarządu Fundacji Kultury Bez Barier.

Zobacz: Łazienki Królewskie po rewitalizacji. Zmiany kosztowały 130 mln zł [ZDJĘCIA]


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto