Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne warsztaty fotograficzne na Muranowie ruszają już 14 lipca

Justyna Koszewska
Bezpłatne warsztaty fotograficzne to okazja do poznania podstaw sztuki fotografii.
Bezpłatne warsztaty fotograficzne to okazja do poznania podstaw sztuki fotografii. Fot. Polskapresse
Lubisz fotografię, ale nie masz profesjonalnego sprzętu? Przyjdź 14 lipca na bezpłatne warsztaty fotograficzne i pomóż na nowo odkryć zapomniane uliczki Muranowa. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przynieść zwykły aparat fotograficzny albo telefon komórkowy.

Bezpłatne warsztaty fotograficzne na Muranowie „Migrujące ulice Muranowa” potrwają tydzień. Może w nich wziąć udział każdy, kto lubi fotografować i chce poznać sekrety profesjonalnych technik fotograficznych. Do udziału w zajęciach nie potrzeba specjalnego sprzętu. Wystarczy przynieść zwykły aparat fotograficzny albo telefon komórkowy z funkcją foto.

Przewodnikiem po świecie zdjęć będzie dr Tomasz Szerszeń, fotograf i antropolog kultury. W trakcie warsztatów fotograficznych uczestnicy spróbują stworzyć fotograficzny atlas Muranowa. – Chcemy połączyć to, co realne i wyobrażone, to, co historyczne i teraźniejsze. Muranów to niezwykłe miejsce, w którym pamięć przenika się z zapomnieniem, trauma getta z powojenną utopijną wizją nowego lepszego świata, istniejące już tylko na starej fotografii kamienice dzielnicy żydowskiej z obecną soc-architekturą. Pomimo tej fascynującej historii i swego centralnego położenia, Muranów wciąż jest słabo znany przez warszawiaków i przez lata objęty przemilczeniem. Odnosi się ono w równym stopniu do sfery sztuki, a zwłaszcza do fotografii – wyjaśniają organizatorzy.

Czytaj także: Budynek Muzeum Historii Żydów Polskich dostępny dla zwiedzających

Liczba wolnych miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy trwają do 8 lipca pod adresem e-mail: [email protected].

Nie tylko fotografia
Bezpłatne warsztaty fotograficzne na Muranowie są elementem XI Letniego Seminarium Języka i Kultury Jidysz, które odbywa się w Warszawie w dniach 1-19 lipca. W ramach seminarium jak co roku studenci z różnych stron świata, w tym z Izraela, Szwecji, Włoch, USA i Ukrainy, wspólnie uczą się języka jidysz, biorą udział w zajęciach artystycznych i zwiedzają Warszawę. Jest to jedyna taka inicjatywa w Polsce i jedna z niewielu na świecie, która ma za zadanie promowanie kultury żydowskiej wśród młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli i wykładowców z całego świata. W tym roku do akcji przyłączyli się m.in. Deborah Strauss – wybitna skrzypaczka, prof. Monika Adamczyk-Garbowska z UMSC, dyrektor strasburskiego LufTeater Rafaela Goldwasera i wirtuoz mandoliny Jeff Warschauer.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mazowieckie.naszemiasto.pl Nasze Miasto