Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja wiosennego czyszczenia wiat przystankowych w Bydgoszczy na finiszu. Będą nowe zadaszenia

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Czyszczenie wiat przystankowych w Bydgoszczy dobiega końca.
Czyszczenie wiat przystankowych w Bydgoszczy dobiega końca. ZDMiKP
Trwa akcja kompleksowego mycia oraz sprzątania przystanków autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. W kwietniu i maju Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje montaż kolejnych wiat w mieście.

– Prace czyszczenia wiat polegają na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń wiat. Myte są również ławki wolnostojące na przystankach, które nie posiadają wiat – informują drogowcy. Akcja poziomowego mycia objęła ponad 600 wiat przystankowych.

Z przystanków usuwane są graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Jak przekazują drogowcy, prace porządkowe obejmują nie tylko wiaty przystankowe, ale także obszar peronu przystankowego. Z zewnątrz wyczyszczone zostaną tablice informacji pasażerskiej. Większość robót w Bydgoszczy dobiega końca. W 2024 r. planowane jest czyszczenie kompleksowo każdej z wiat 3-krotnie.

ZDMiKP informuje, że systematycznie dostawia nowe zadaszenia, które chronią pasażerów przed deszczem i wiatrem. W ostatnim czasie wiaty pojawiły się przy ul. Perłowej, mostach Kazimierza Wielkiego oraz pl. Kościeleckich, czyli w punktach, gdzie realizowane były miejskie inwestycje. Dodatkowo 19 kwietnia dostawiono nowe zadaszenie na przystanku Nakielska/Wrzesińska.

– Jeszcze w kwietniu nowe wiaty pojawią się na przystanku Kamienna/Gajowa oraz siedem nowych wiat powstanie w ciągu ul. Inwalidów (zadanie z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego). W maju osiem zadaszeń dla pasażerów dostawimy na terenie osiedla Łęgnowo Wieś (zadanie BBO). Wymienimy też wiatę na pętli Przemysłowa – informują drogowcy o najbliższych planach.

  • Na przystankach bydgoskiej komunikacji miejskiej łącznie są 632 wiaty. Obecnie na terenie miasta ok. 95% proc. pasażerów może z nich korzystać. Ustawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego punktu.
  • Ponadto przy stawianiu nowych wiat bierze się pod uwagę możliwości infrastrukturalne. Szerokość chodnika w danym miejscu musi wynosić minimum 2,7 m dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych. Kolejne kryterium to odległość od okolicznej zabudowy.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto