Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie Zoo. Leniwce wróciły na wybieg. "Samiec potrafi złapać drzemkę podczas jedzenia"

Redakcja
Warszawskie Zoo - Facebook
Dobra wiadomość dla miłośników Warszawskiego Zoo. Placówka poinformowała o tym, że dwa leniwce – mama z córką, wróciły już na wybieg.

"Mamy wspaniałe wieści dla wszystkich fanów leniwców, a w zasadzie leniuchowców dwupalczasych! Samica Amy i jej córeczka wczoraj wróciły na swój wybieg do Ptaszarnia Warszawskiego ZOO, więc możecie je już odwiedzać i obserwować" – przekazało radosne informacje Warszawskie Zoo.

Stołeczny ogród zoologiczny poinformował nas, że zwierzęta przez pewien czas przebywały na zapleczu ze względu na prowadzone przemeblowanie w Ptaszarnii. Aktualnie leniwiec Paavo jeszcze przez chwilę będzie mieszkał na zapleczu. Na wybieg wróci, gdy jego córka usamodzielni się.

- Rodzicami malca, który przyszedł na świat 20 listopada zeszłego roku po prawie rocznej ciąży, jest samica Amy i samiec Pavo. Zwierzęta zostały zabrane, ponieważ trzeba było zmienić aranżację wnętrza, na wybiegu muszą być drzewa okorowana, by leniwce mogły zdzierać na nich pazurki – tłumaczy w rozmowie z nami Agnieszka Wojciechowska z Ptaszarni Warszawskiego Zoo. – Dzięki temu, że leniwce przeszły do oddzielnego pomieszczenia można było im zrobić coroczne badania takie jak krew czy przyciąć pazury.

Jak dodała nasza rozmówczyni, malec nie jest jeszcze w pełni samodzielny, dlatego samiec nie został jeszcze wprowadzony na wybieg.

Warszawskie Zoo. Śpią nawet 16 godz. dziennie i "łapią drzemkę" przy jedzeniu

Leniwce potrafią spać nawet 16 godz. dziennie. Jednak jak się okazuje fenomenem nie jest długość snu, a same okoliczności, w których te zwierzęta potrafią zasnąć.

- Samiec leniwca potrafi podejść do miski z jedzeniem, zacząć jeść i nagle złapać drzemkę. Zamiera w bezruchu, po prostu zasypia przy misce. Po pewnym czasie budzi się i albo je dalej, albo odchodzi. To wygląda naprawdę przekomicznie – opowiada Agnieszka Wojciechowska.

Naturalnie leniwce spotykane są lasach równikowych Ameryki Południowej i Środkowej, gdzie gatunek ten żyje samotnie – poza wyjątkiem matki z młodymi. Każdy osobnik zajmuje terytorium blisko 6,5 hektara. Ze względu na wycinanie brazylijskich lasów równikowych te roślinożerne zwierzęta zagrożone są wyginięciem.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto