Wygraj książkę Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka [ZAKOŃCZONY]

Ola GlegołaZaktualizowano 
Wygraj książkę <b>Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka</b>
Wygraj książkę Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka mat.pras.
Mamy dla Was aż 20 egzemplarzy książki "Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka". Weź udział w naszym konkursie.

Wywiad rzeka z Tadeuszem Brosiem powstawał rok przed jego śmiercią, kiedy zmagał się on ze społecznym wykluczeniem, biedą, bankructwem i chorobą alkoholową. Jego biografia to uniwersalna historia człowieka wielkich sukcesów i bolesnych upadków, a zarazem portret czasów PRL-u i okresu polskiej transformacji.

Co trzeba zrobić, żeby dostać książkę "Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka"?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko
2. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Uwielbiam Tadeusza Brosia za...

Nagrody otrzymają autorzy 20 najciekawszych, najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 lipca do godz. 12.00. Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto. Kliknij tutaj!

Imprezy dziś, jutro i w weekend. Sprawdź, co się dzieje w stolicy!

Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka

Tadeusz Broś - wszyscy znali tę twarz, choć niewielu pamiętało nazwisko. Jego życie to festiwal anegdot prowincjonalnego aktora, kabareciarza i śpiewającego konferansjera, brylującego w nocnych lokalach lat 70. Ten ulubieniec Ewy Demarczyk i Hanki Bielickiej był ikoną telewizji przełomu lat 80. i 90.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2013.07.17 09:55:17

i kiedy wyniki? Książek było 20, uczestników konkursu 10, więc... :)

2013.07.14 15:20:28

lubię go za to że nigdy nie został celebrytą.

2013.07.14 10:49:13

teleranek to Tadeusz Broś, nigdy nie interesowało mnie jego życie prywatne zresztą będąc dzieckiem żyjemy winnym świecie bajkowym, bezpiecznym :) Dzięki niemu gościł uśmiech na naszych malutkich twarzyczkach dzięki temu, że mieliśmy tak wspaniały program z rana jak teleranek, teraz nawet wieczorynkę chcą zdjąć z wizji ja kiedyś nie wyobrażałam sobie, żeby tych programów nie obejrzeć

2013.07.14 10:20:10

W latach świetności Tadeusza Brosia byłem jeszcze bardzo małym brzdącem i nie pamiętam go z ekranu telewizora, ale cenię go za bujny i ciekawy życiorys. Od ekstrawertycznego bywalca klubów nocnych, poprzez gwiazdę telewizyjnego programu dla dzieci i młodzieży, aż do taksówkarza, telemarketera i alkoholika staczającego się na dno. Czyż to nie intrygujące? Beata Tadla powiedziała o jego życiu następująco: "stało się zwierciadłem polskich przemian i polskich słabości" - myślę, że każdy Polak żyjący w jego czasach potwierdzi te słowa.

2013.07.12 14:13:16

za to co robił i za za jego poczucie humoru!!!! wspaniały człowiek!

2013.07.12 02:24:27

Uwielbiam Tadeusza Brosia za jego twórczość, za to, że dzięki niemu w dzieciństwie mogłem oglądać Teleranek oraz za liczne wyreżyserowane koncerty i festiwale. Do dziś pamiętam jego występ w koncercie na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia w widowisku Smurfy Dzieciom. Jest to niezapomniana postać dla mnie i dziękuję Panu Tadeuszowi za trud i poświęcenie.

2013.07.10 00:09:52

Uwielbiam Tadeusza Brosia za to, że podarował całym pokoleniom dzieci radość, która była lekiem na całe zło ! Nawet w szarej Polsce, gdzie daleko nam było do zachodniego stylu życia jego programy dodawały Nam odwagi i wiary, że nadejdzie niebawem radosny czas. Dodatkowo w "Teleranku" czy "Roweru Błażeja" zawsze był czas na rozrywkę i tematy, które były pożyteczne dla młodzieży. Uczył nas dobrego poczucia humoru, szeroko pojętej kultury chociażby kształcąc nasze gusta muzyczne czy filmowe oraz zaszczepił w nas umiejętność rozmawiania na tematy, które nie zawsze były dla nas łatwe, choć zdecydowanie w trudnych chwilach uczył jak najlepiej zabrać się do ich rozwiązania. Tadeusz Broś to człowiek, który poświęcił się dla telewizji, edukując masę pokoleń w Polsce. Jestem pewien, że jego programy oraz intencje wykształcenia fantastycznych ludzi nie poszły na marne. Żałuję tylko, że dzisiejsze młode pokolenie nie otrzymało tej szansy, co my i niestety zmierza w złym kierunku .

2013.07.07 18:51:12

za to, że był ulubieńcem Hanki Bielickiej, co uczyła się w tym samym LO co ja :)