Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieżowiec na "serku wolskim" z ulami na tarasach i ogólnodostępny skwer [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Wieżowiec na "serku wolskim" z ulami na tarasach i ogólnodostępny skwer[WIZUALIZACJE]
Wieżowiec na "serku wolskim" z ulami na tarasach i ogólnodostępny skwer[WIZUALIZACJE] mat. pras.
Kolejny drapacz chmur na Woli. Biurowiec Spark będzie miał 130 metrów wysokości i aż 70 tys. mkw powierzchni biurowej. Co ciekawe, na jednym z tarasów budynku pojawią się ule. Powstanie też ogólnodostępny plac i amfiteatr.

„Serek wolski”, czyli teren przy rondzie Kercelak, między Okopową i Wolską, zmieni się nie do poznania. Dwa lata temu deweloper zakupił od parafii ten prestiżowy teren. Teraz pokazał plany. Staną tam w sumie trzy biurowce, z których najwyższy ma mieć 130 metrów wysokości.

Drapacz chmur ma wyróżniać się dostępnością. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także w dużej części otwarty dla mieszkańców. Zadbają o to dwie fundacje: Na Miejscu oraz Project for Public Spaces, które postarają się, by powstała wspólna przestrzeń dla warszawian.

- Już na etapie projektowania poświęciliśmy dużo uwagi, aby projekt Spark powstał w sposób odpowiedzialny społecznie. Chcemy z jednej strony stworzyć dobre miejsce do rozwoju biznesu, które będzie wyzwalać pozytywne emocje, a z drugiej służące mieszkańcom Woli oraz całemu miastu - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. - Dzięki połączeniu wiedzy partnerskich fundacji i naszego zespołu projektowego, udało nam się odpowiednio wcześnie skonsultować planowaną przestrzeń i dostosować ją do potrzeb mieszkańców i osób niepełnosprawnych - dodaje.

Sama inwestycja będzie powstawać w trzech etapach. Na początku zostanie stworzony Plac Kercelak, czyli skwer przeznaczony dla mieszkańców. W projekt od pewnego czasu angażują się mieszkańcy oraz organizacje pozarządowe. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ. Następnie wyrośnie kompleks biurowy zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Będzie miał aż 70 tys. mkw powierzchni i wieżę o wysokości 130 metrów. Powstanie najprawdopodobniej za pięć lat, ale pierwsza część, razem z placem, zostanie uruchomiona już w 2018 roku. Co ciekawe, w biurowcu znajdą się poidełka dla psów, a także ule. Miód pochodzący z kompleksu Spark będzie można nabyć w kantynie.

- Chcieliśmy stworzyć zespół budynków o niebanalnej, charakterystycznej architekturze, który będąc dostępnym i otwartym na otoczenie poprawi jakość okolicznej przestrzeni. Architektura będzie stonowana, elegancka i jednolita - wyjaśnia Jacek Świderski z Kuryłowicz&Associates. - Dziedzińce wewnętrzne poprzez różne formy rozcięć powiązane są zarówno z al. Solidarności jak i ul. Wolską, tworząc wspólną przestrzeń o charakterze publicznym i eliminując bariery charakterystyczne dla kwartałów zabudowy o pierzejach ciągłych. Wzdłuż al. Solidarności od narożnika z ul. Okopową zaplanowano stworzenie podłużnego placu - przestrzeni miejskiej z zielenią i elementami małej architektury, który niejako wpełza w głąb kwartału - dodaje.

<



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto