Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Główna Handlowa będzie intensywniej współpracować z miastem. W tle rozbudowa kampusu i stypendia

Kacper Komaiszko
Kacper Komaiszko
UM Warszawa
Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy i Marek Rocki, rektor SGH podpisali porozumienie o współpracy między miastem stołecznym Warszawą i Szkołą Główną Handlową. Uczelnia współpracowała już z miastem, jednak teraz więzi mają się zacieśnić. Komórki będą wymieniać informacje oraz poglądy na temat rozwoju stolicy. Miasto planuje wdrożyć nowe stypendia i nie wyklucza rozbudowy kampusu uczelni. Szczegóły w artykule poniżej.

SGH i miasto - deklaracja woli współpracy

Porozumienie między Szkołą Główną Handlową i a m.st. Warszawa zostało podpisane w poniedziałek 15 kwietnia. Marek Rocki, rektor SGH oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy deklaracje rozumieją jako wolę współpracy na partnerskich zasadach. To też owoc wcześniejszych inicjatyw na linii uczelnia - miasto. Czego konkretnie dotyczyć ma współpraca? Jak informuje urząd, przede wszystkim chodzi o:

  • zrównoważony rozwój miasta
  • politykę przestrzenną i gospodarczą
  • nowoczesne metody zarządzania oraz komunikacji między różnymi grupami interesariuszy

Rozwój kampusu i stypendia

- Porozumienie zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu uczelni w system przestrzeni publicznej miasta - czytamy w komunikacie władz Warszawy.

Tylko we współpracy z miastem i dzielnicą Mokotów możliwy jest rozwój kampusu. Zlokalizowany na granicy Śródmieścia i Mokotowa, świetnie skomunikowany, otwarty i nowoczesny kampus niezwykle wzbogaci tę część miasta, pełniąc różne funkcje edukacyjne i społeczne – mówi Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej.

Ponadto, podczas uroczystości podpisania porozumienia, prezydent stolicy zapowiedział nowy projekt stypendialny. Trzaskowski chce wspierać studentów i doktorantów, którzy prowadzą badania związane z Warszawą. W opinii ratusza, pomoc materialna dla doktorantów zajmujących się tematyką istotną dla miasta pozwoli uzyskać przesłanki do podejmowania działań i decyzji popartych badaniami naukowymi.

Porozumienie pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał warszawskiego sektora nauki do podnoszenia jakości życia w mieście, włączyć naukowców do dialogu na temat rozwoju miasta. Inaugurujemy dzisiaj innowacyjny projekt – stypendia dla doktorantów zainteresowanych badaniami nad Warszawą. To szansa na rozwój dla młodych naukowców - powiedział Trzaskowski.

Stypendia mają być przyznawane maksymalnie na okres jednego roku. Łączna kwota finansowania jednego projektu to maksymalnie 30 tys. zł, co w przeliczeniu daje 2,5 tys. zł na miesiąc. - Nabór wniosków rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja - poinformowało miasto stołeczne Warszawa.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto