(© Fot. KSP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Funkcjonariusze z komisariatu na Bemowie zatrzymali Marcina R. który sprzedał bezwartościowe karty upominkowe do perfumerii i sklepów sieciowych, za 500 złotych. Zapewniał, że po aktywacji karty będzie można zrobić zakupy nawet za 3000 złotych. Kiedy klienci zorientowali się, że jest to oszustwo, zaalarmowali Policję. 23-latek usłyszał już zarzuty.Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Raginisa zostali zaalarmowani przez mieszkańców z Bemowa o tym, że zostali oszukani przez młodego mężczyznę.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zakupili oni od mężczyzny karty upominkowe za kwotę od 300 do 500 złotych, a karta po aktywacji w sklepie miała wynosić 3000 złotych. Dopiero przy kasie dowiadywali się, że karta nie przedstawia żadnej wartości.

Jak ustalili mundurowi, to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się sprawca.Śledczy przeanalizowali podobne zgłoszenia i szybko ustalili, że ten sam mężczyzna podejrzany jest o kradzież portfela i przywłaszczenie laptopa.

Dalsze czynności w sprawie należały już do kryminalnych. Ustalił miejsce pobytu Marcina R. i zatrzymali go. 23-latek dobrze znany bemowskim mundurowym. W przeszłości był już zatrzymywany w związku z innymi przestępstwami.

Marcin R. usłyszał 6 zarzutów: oszustwa, kradzieży i przywłaszczenia. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Śledczy nie wykluczają że pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej osób. W mieszkaniu 23-latka policjanci zabezpieczyli wiele kart podarunkowych.

Policja apeluje do wszystkich osób, które zostały oszukane lub okradzione przez Marcina R. by zgłaszały się do komisariatu przy ul. Raginisa 4.


Czytaj także:
* "Wnuczek" wpadł pod Pałacem Kultury. Chciał wyłudzić 20 tys. zł. od starszego mężczyzny
* Oszust podpisywał fikcyjne umowy z nieistniejącymi klientami

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!