Dofinansowanie na działalność żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych dla dzieci do 3 roku życia można uzyskać w ramach programu "Maluch 2016". Dofinansowanie może wynieść nawet 80 proc. wartości projektu

W tej edycji programu o dofinansowanie może ubiegać się więcej podmiotów - już nie tylko gminy, ale również osoby fizyczne, przedsiębiorcy, a także organizacje nieposiadające osobowości prawnej oraz uczelnie. Z miejsc opieki prowadzonych przez uczelnię będą mogły korzystać dzieci studentów, doktorantów oraz pracowników danej uczelni.

Program „Maluch 2016“ będzie realizowany w trzech modułach. Moduł pierwszy jest skierowany do gmin i dotyczy tworzenia oraz utrzymania nowych miejsc opieki nad najmłodszymi. Środki z drugiego zostaną przeznaczone na utrzymanie już istniejących placówek, także tych prywatnych. Trzeci moduł skierowany jest do uczelni – środki z tej części zostaną przeznaczone na tworzenie i utrzymanie nowych miejsc opieki.

Program "Maluch 2016" jest elementem polityki prorodzinnej rządu. Ma wspierać rodzinę w opiece nad dziećmi do lat 3. Dofinansowanie jest przeznaczane na nowe miejsca opieki, funkcjonowanie istniejących placówek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności. Inicjatywa pozwala rodzicom i opiekunom na podjęcie aktywności zawodowej.

Zobacz także: Klub dla mamy i dziecka. Gdzie razem twórczo spędzić czas? [PRZEGLĄD]

Termin składania ofert upływa 12 stycznia 2016 r. w przypadku modułu drugiego oraz 1 lutego 2016 r. w przypadku modułów pierwszego i trzeciego. Oferty można składać zarówno w formie pisemnej, jak i elektronicznej, także za pośrednictwem platformy ePUAP.


Zobaczcie też: Zofia Zborowska: "Bielany były dla mnie końcem świata, teraz nie chcę się stamtąd ruszać"


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!